Od verze 3.2.0.1, vydané 2.6.2019 je licence poskytována ZDARMA

Jaké počítačové vybavení budete potřebovat?

Pro menší provoz Vám bude postačovat jeden běžný počítač s dotykovým displayem a s operačním systémem Microsoft Windows (XP a novější), připojený na internet. A účtenková tiskárna.

Minimální požadavky na počítač:

 • Dotykový display s rozlišením minimálně 1024x768.
 • Operační paměť minimálně 2GB
 • Disk alespoň 64GB
 • Volný port (dnes nejčastěji USB) pro připojení účtenkové tiskárny
 • Operační systém MS Windows XP nebo novější s nainstalovaným .NET frameworkem 4.0 nebo kompatibilním vyšším (dnes již standardní součást systému windows)
 • Kromě speciálních počítačů, které jsou již vyráběny pro použití jako pokladny (a které bývají vzhledem k jejich výbavě a výkonu zbytečně předražené) doporučujeme prakticky jakýkkoliv počítač typu All-in-one (vše v jednom), splňující výše uvedené parametry. Myslet je potřeba také na celkové rozměry počítače. Obecně se dá říct, že čím větší, tím lepší. Ale samozřejmě to také záleží na Vašich prostorových možnostech. Použít se dá i obyčejný samostatný počítač a k němu zvlášť dotykový monitor. V tomto případě je ovšem dobré, aby byl monitor nějak pevně uchycen, aby se při markování dotykem nekymácel.

  Požadavky na tiskárnu účtenek:

  Pokladní systém BORESO umí pracovat s téměř každou účtenkovou tiskárnou. Umí pracovat jak s grafickým tiskem účtů, tak i s textovým tiskem (u většiny tiskáren), který je vhodný především u starších tiskáren, na kterých je grafický tisk příliš pomalý. Doporučujeme pořídit tiskárnu na termopapír s šířkou kotoučku 80mm. Například Epson TM-T88, případně Epson TM-T20. Nedoporučujeme tiskárny s šířkou kotoučku např. 58mm, mimo úzkých účtenek, na které se toho moc nevejde bývají i znatelně pomalejší při tisku účtenek.

  Pro tisk účtenek lze použít i běžnou kancelářskou tiskárnu. Toto řešení však doporučujeme (vzhledem k nákladům na tisk) pouze provozům, kde se účtenek tiskne minimum.

  Na stejné tiskárně, kterou máte pro tisk účtenek můžete tisknout i objednávkové bony do kuchyně. Pro tisk bonů samozřejmě můžete použít i samostatnou tiskárnu umístěnou v kuchyni. Z praktického hlediska je lepší volit tiskárnu jehličkovou, která je při tisku bonu slyšet - narozdíl od tiché termo tiskárny.